1. Ana Sayfa
 2. Kpss
 3. Kpss Kim Hangi Oturuma Girmeli
Trendlerdeki Yazı

Kpss Kim Hangi Oturuma Girmeli

kpss

Kpss sınav tarihi açıklandıktan sonra herkesin merak ettiği ve Memurhane iletişim sayfasından, facebook sayfamızdan, twitter hesabımızdan ve intagram hesabımızdan bize en çok sorulan sorular arasında, kpss’de hangi oturumlara gireceğim sorusudur.

Düz memur yada diğer bir adı b grubu memur olmak isteyenler sadece genel kültür genel yetenek testine girmeleri yeterli olacaktır.

Öğretmen olmak isteyenler genel kültür genel yetenek testi + Eğitim bilimleri + ve ÖABT sınavlarına girmesi yeterli.

Alan sınavına girmek isteyen arkadaşlar genel kültür genel yetenek + Cumartesi sabah + Cumartesi Öğleden sonra sınavlarına girmeleri yeterli. Ancak kendilerine nokta bir hedef belirlemişler ise örneğin sgk denetmen yardımcılığı gibi yada kaymakamlık gibi, pazar sabah oturumunada girmeleri gerekiyor. eğer kurumların açtığı bütün sınavlara girmek istiyorlarsa kpss’de açılan genel kültür genel yetenek + Cumartesi sabah + Cumartesi Öğleden sonra ve pazar sabah sınavlarına girmeleri gerekiyor.

Kpss sınavında hangi oturumlara gireceğim konusunu açıklamaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Aklınıza takılan kısımları yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Memurhane

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

Bu içerik için yorumunuzu ekleyin

Yorumlar (6)

 1. merhaba işletme son sınıfım a grubu oturumlarının üçüne de girmek zorunda mıyız? bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz:)

  • memurhane

   Tüm kpss puanlarınızın hesaplanması ve açılan kurum sınavların hepsine katılmak için oturumların tamamına katılmanız gerekiyor. (Normal şartlarda herhangi bir zorunluluğunuz yok)

 2. Resim bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Kpss de hangi oturuma girmem gerekiyor?
  Genel bir bilgi verebilir misiniz

 3. Merhaba beden eğitiminde antrenörlük ataması için (branşa yönelik) hangi oturumlara girilmesi gerekiyor yardımcı olur musunuz?

  • memurhane

   antrenörlük yapmak için genel kültür genel yetek oturumuna katılmanız yeterli. Ancak beden eğitimi öğretmeni olmak için ise genel kültür genel yetenek eğitim bilimleri ve alan sınavına katılmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir